Mikkeli 10.8.2019 Idän Lohkon tukinäyttely

Suomenajokoirat arvosteli Virpi Montonen ja muut SAJ:n alaiset rodut Auli Haapiainen-Liikanen.

Karkeakarvainen Istrianajokoira
Lapponia om. Kirsi-Marja Pentti VAL ERI 1 SA PN1 ROP BIS-3

Amerikankettukoira
Petomessias om. Satu Väisänen, Mikkeli AVO ERI 1

Sveitsinajokoira, schwyzinajokoira
Fabienne Lady Bardotte om. Henna Räisänen, Hirvensalmi AVO ERI 1

Plottinajokoira
Råbockens Funny How Sweet om. Jarkko Hirvonen, Maukkula JUN ERI 1 SA SERT ROP BIS-4

Puolanjahtikoira
Gaja Kolonia Bazynska om. Kirsi Hytti, Liesjärvi PEN 1

Karkeakarvainen bosnianajokoira/barak
Granberryflower om. Kirsi-Marja Pentti, Huutjärvi PEN 1 KP ROP-PEN, BIS-3 PEN

Venäjänajokoira
Eräkosken Eka om. Henna Laasonen, Otava PEN 1 KP VSP-PEN
Eräkosken Ekaliina om. Mikko Kulojärvi, Isokylä PEN 1 KP RPO-PEN BIS-1 PEN
Maxium om. Timo ja Henna Laasonen, Otava VAL ERI 1 SA PU 1 ROP BIS-2 VET, BIS-1

Suomenajokoira
Uros pentu 7-9 kk
Niittyahon Jätkä om. Arto ja Elisa Laitinen, Pieksämäki PEN 1 KP ROP-PEN BIS-2 PEN

Urokset JUN
Rauhasalmen Quustonen om. Hannu ja Matti Tarkiainen, Mikkeli JUN EH 1
Vetäjän Ruuti om. Jari Savolainen, Joroinen JUN EH 2

Urokset NUO
Eräsoinnun Allu om. Tatu Partti, Kangasniemi NUO ERI 1 SA

Urokset AVO
Erä-Jussin Vainu om. Jukka ja Tiina Korhonen, Otava AVO EH
Myllyjoensuun Miki om. Seppo Matikainen, Sulkava AVO ERI 1 SA PU 2 VA-SERT
Pikijussin Ponte om. Erkki Huuskonen, Rautalampi AVO H
Pyry FI30548/15 om. Markku Sorjonen, Juva AVO EH
Rauhasalmen Oskari om. Markku ja Sari Hämäläinen, Vuorenmaa POIS
Rolle FI 33620/17 om. Jarkko Ahopalo, Savitaipale AVO EH
Ruskametsän Wiljam om. Matti Nykänen, Mikkeli AVO ERI 3
Ruunajoen Marski om. Ilmari Härkänen, Savonranta AVO EH
Ruunajoen Murska om. Joonas Takala, Tuustaipale AVO ERI 4
Ruunajoen Mörkö om. Maria pölönen, Puumala AVO ERI 2
Ruunajoen Rytmi om. Timo ja Samu Lindgren, Lauteala POIS

Urokset KÄY
Ajotaiturin Peethooven om. Sari Jetsonen ja Jukka Takkinen, NeuvolaKÄY ERI 1 SA PU 4 Näyttelyn kaunein käyttökoira
Niittyahon Jytky om. Arto Laitinen, Pieksämäki KÄY ERI 2
Ruunajoen Ruuti om. Veli-Matti ja Antti Piikki, Juva KÄY EH 3

Urokset VAL
Myllyjoensuun Viki om. Matti Mikkonen, Kerimäki VAL ERI 1 SA PU 3

Urokset VET
Ruokosuon Riki om. Matti Mikkonen, Kerimäki VET ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA VSP ROP-VET BIS-1 VET

Nartut JUN
Likka EJ11807/19 POIS

Nartut AVO
Erä-Jussin Minni om. Jussi Hirviniemi, Mikkeli AVO ERI
Jamiskan Tiltu om. Hannu Nypelö, Mäntyharju HYL
Mannikarin Tiuku om. Markku Pöllänen Suhmura AVO ERI 1 SA PN 1 SERT ROP BIS-2
Moppekerhon Evita om. Marko ja Jere Kärkkäinen, Juva AVO ERI 3 SA PN 3 VA-SERT
Peronmäen Lini om. Heimo Huttunen, Puumala AVO ERI 4
Rauhasalmen Nasta om. Kalle ja Manu Korhola, Pellosniemi AVO H
Rauhasalmen Nita om. Timo Pietiäinen, Mikkeli AVO T
Rauhasalmen Olga om. Pekka Muhonen, Savitaipale AVO H
Ruunajoen Kaneli om. Matti Hiltunen, Lappeenranta AVO EH
Ruunajoen Taimi om. Arvo ja Mika Ikonen, Puumala AVO ERI 2 SA PN 2

Nartut KÄY
Ruunajoen Milla Makia om. Ari Pölönen, Puumala KÄY ERI 1
Tessa FI19738/14 KÄY ERI 2

Kasvattaja
Kennel Ruunajoen om. Ari Pölönen, Puumala KP ROP-KASV, BIS-1 KASV

Jälkeläisluokka
Ruokosuon Riki om. Matti Mikkonen, Kerimäki KP ROP-JÄLK, BIS-1 JÄLK


 


Powered by Aava 3